Гора Говерла (висота – 2061 метра), що входить до складу хребта Чорногора) є одним з найбільш відвідуваних місць в українських Карпатах, адже це найвища гірська вершина в Україні.








Крім Говерли, до складу цього хребта входять також 5 гір, висота яких перевищує 2 тисячі метрів:
- Бребенескул (2035 метрів).
- Піп Іван Чорногірський (2028 метрів).
- Петрос (2020 метрів).
- Ґутин Томнатик (2016 метрів).
- Ребра (2001 метр).
Розташована Говерла на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області, за 17 кілометрів від кордону з Румунією і 26 кілометрів від нашого готелю «Чіллакс» (по автотрасі). Її вершина являє собою невелику плоску площадку, з якої можна милуватися навколишнім ландшафтом у радіусі 360°. На маківці гори встановлено високий флагшток із українським прапором, а також тризуб і хрест.
Походження назви цієї гори – спірне. Більшість українських мовознавців стверджують, що топонім «Говерла» походить від румунського слова «howârla», що означає «важкопрохідне піднесення».





Відзначимо, що на вершину цієї гори ведуть кілька маршрутів:
- По зеленому маркеру з туристичної бази «Заросляк» (відстань від нашого готелю «Чіллакс» — трохи більше 30 кілометрів) через полонину Козьмеска і гору Мала Говерла. Приблизний час ходьби по маршруту: підйом — 3 години і спуск — 2 години.
- По синьому маркеру з бази «Заросляк». Приблизний час ходьби по маршруту: підйом — 3 години, спуск — 2 години.
- По зеленому маркеру з села Лазещина (від «Чіллакса» — 10 кілометрів) до урочища Козьмещик, далі — по зеленому маркеру, далі — по жовтому маркеру до полонини Козьмеська, далі — по зеленому маркеру через гору Мала Говерла. Приблизний час ходьби по маршруту: підйом — 7 годин, спуск — 6 годин.
- По зеленому маркеру з села Лазещина до урочища Козьмещик, далі — по жовтому маркеру через полонину Гропа. Приблизний час ходьби по маршруту: підйом — 7 годин, спуск — 6 годин.
- По червоному маркеру з гори Брескул. Приблизний час ходьби по маршруту: підйом — 1 година, спуск — 1 година.
- По червоному маркеру з гори Петрос через полонину Головческа, полонину Скопеска та притулок «Високогір’я Карпат». Приблизний час ходьби по маршруту: підйом — 4 години, спуск — 4 години.
Слід враховувати, що вершина Говерли протягом більшої частини року покрита снігом. Погода тут досить мінлива: сніг на Говерлі серед літа – не рідкість, може раптово піти дощ, початися сильний вітер тощо. Так що одягатися треба відповідно. У теплу пору року по зеленому маршруту підйом на Говерлу – досить легкий (можна навіть брати з собою дітей-школярів). За іншими ж маршрутами шлях місцями часом дуже нелегкий, особливо в негоду. У деяких місцях можуть зустрічатися дикі тварини, змії.





У будь-якому випадку, піднятися на найвищу точку в Україні обов’язково варто – панорамні види, що відкриваються звідси на навколишню місцевість, просто неймовірні по своїй красі.
Де знаходиться
Ворохта, Івано-Франківська область та Лазещина, Закарпатська обл.