Зведений у традиційному гуцульському стилі дерев’яний храмовий комплекс Святого Василія Великого знаходиться на відстані трохи більше кілометра від нашого готелю Chillax. Споруди, що входять в комплекс, ідеально вписані в приголомшливо красивий навколишній ландшафт – все це в сукупності представляє ідилічну картину, що відкривається з траси, яка прорізає уздовж село Яблуницю.

Комплекс складається з п’ятиглавого зрубного храму, триярусної дзвіниці, плебанії (садиби священика з триповерховим будинком), поклінного хреста перед центральним входом, а також колодязя з освяченою водою. Ця православна церква Святого Василія в Яблуниці – набагато більше, ніж просто культова споруда. Вона не тільки невід’ємна частина вельми красивого карпатського пейзажу, а й символ духовного життя.

Навіть якщо Ви й атеїст, все одно Вам варто відвідати цей унікальний храм із шедевральними розписами та іконостасом, створеними місцевими талановитими зодчими і художниками на початку 90-х років минулого століття – незабаром після проголошення Незалежності України. А якщо Ви -віруюча людина, то побувати в цій Святині Вам, так би мовити, сам Бог велів.

Варто відзначити, що дана церква освячена на честь Святителя Василія Великого, який здавна є одним з найбільш шанованих святих у православних християн, в тому числі і в нашій країні. Напевно, не всі наші співвітчизники знають, що він особливо шанований в Греції. Будучи прикладом доброго пастиря, який піклується про бідних, хворих і сиріт, чуйного до чужих бід і оберігає свою громаду, він став прообразом грецького Діда Мороза.

Саме від Святого Василія діти у Греції отримують подарунки на Новий рік!  Візьміть це на замітку – нехай у вас буде ще один привід побалувати своїх (і чужих теж) діток новорічними подарунками. Як то кажуть: більше подарунків – хороших і різних 😀

До речі, день пам’яті Святого Василія відзначається 14 січня – день, який у нас в Україні прийнято називати старим Новим роком. Урочистості починаються у так званий Щедрий вечір – 13 січня. У цей вечір прийнято накривати багатий стіл із щедрою кутею та смаженим поросям, запрошувати гостей, просити вибачення за нанесені образи. Діти та молодь ходять по подвір’ях із колядками та щедрівками.

14 січня в народі називають Васильєв або Василів день (за старих часів його також називали Овсень, Таусень, Баусень). Після святкової літургії в церкві традиційно люди обмінюються привітаннями, зустрічаються з родичами та хорошими знайомими (принаймні, можна зателефонувати і привітати). Хлопчики ходять по домівках «засівати» хлібними зернами, хлопці засилають сватів.

Якщо будете в ці дні проживати у нас в гостьовому будинку «Чіллакс», обіцяємо – буде у Вас все, як і належить у нас на Гуцульщині: і рясне застілля з кутею та смаженим поросям, і колядки з щедрівками, і «засівання». Ну, і пропозицію своїй коханій можете зробити (якщо, звичайно, не встигли зробити раніше) 😀

Василій Великий – Вселенський святитель і вчитель, йому моляться при в’їзді до нового будинку, просять про захист від злих людей. Якщо Ви відкриваєте нову справу, Святий допоможе у роботі, і Ви обов’язково досягнете поставлених цілей. Із давніх-давен він вважається покровителем садів і городів, якому моляться про дарування щедрого врожаю. А ще Василій Великий відомий також як покровитель музикантів. Так що, якщо Ви – музикант, то просите Святого, і він обов’язково допоможе у Вашій творчості – тільки треба мати чисту душу і грати лише хорошу музику, а не що попало 😀

Приїжджайте до нас в Яблуницю, селіться в нашому готелі Chillax і обов’язково побувайте в Церкві Василія Великого 😀

Де знаходиться

Яблуниця, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті