Порівняно невеличке високогірне карпатське село Яблуниця (місцевого населенням тут трохи більше ніж 2 тисячі людей) має дуже вигідне географічне розташування: воно з’єднує два найбільших туристичних центри відпочинку у Карпатах — Яремче та знаменитий гірськолижний комплекс Буковель. До Яремче з Яблуниці їхати по автотрасі – біля 35 кілометрів, до Буковеля набагато ближче — 11 кілометрів.

Через Яблуницю проходить одна з найважливіших транспортних артерій Карпат — траса Львів-Рахів, а видовищний Яблуницький перевал розділяє Івано-Франківську область із Закарпатською. Тут туристи можуть відвідати чи не найкращі видові карпатські площадки, з яких можна побачити найвищу гору в Україні – Говерлу, а також Петрос і Свидовецький хребет, при цьому не відходячи далеко від автотраси.

Крім того, що сама Яблуниця розташована поруч із двома великими гірськолижними курортами, у ній є 9 гірськолижних трас (6 червоних та 3 синіх), розрахованих на спортсменів середнього рівня, початківців і дітлахів. Тут зручно вчитись кататись, особливо якщо лякають черги та завантаженість трас на Буковелі. Варто відмітити, що в Яблуниці переважно катаються з трьох вершин: гір Микулинка, Коза та Діл. Їхня висота — трохи більше 1 тисячі метрів. При цьому ширина схилів усюди не перевищує 150 метрів.

Чорних трас у нашому селі нема, тому дуже досвідченим лижникам і бордистам,  які є любителями екстриму, і вибрали для проживання Яблуницю, ми радимо їздити за гострими почуттями до Буковеля – там є чимало  таких трас. Сніг, придатний для катання, лежить тут з грудня по березень. Бугельні підйомники працюють з 9:00 до 17:00. Вночі траси не освітлюються, тому покататись у темну пору доби у Вас не вийде.

Взагалі, слід зауважити: багато ощадливих туристів спеціально оселяються в Яблуниці, а кататися  їздять на Буковель: житло та харчування тут набагато дешевше, тим більш, віднедавна ці два курорти з’єднала нова автомобільна дорога. Дістатись із Яблуниці до знаменитого гірськолижного курорту не проблематично: транспорту вистачає.

А якщо Ви вирішили їхати до Карпат на власному автомобілі, то, без усіляких вагань, вибирайте саме наше село! Економним гостям тут можна орендувати житло будь-якого рівня комфорту. Якщо виберете наш гостьовий будинок «Чіллакс», то особисто переконаєтеся – тут найоптимальніше співвідношення комфортності та якості проживання 😀

В Яблуниці є чимало магазинів та закладів харчування (чекати довго у чергах навіть у високий сезон, на відміну від Буковеля, точно не прийдеться). Якщо Вам із якихось причин не доведеться потрапити до нашого села-курорта взимку, обов’язково приїжджайте сюди теплої пори року. Наше село розташоване поблизу одного із найбільших природних парків України – Карпатського національного природного парку. Ця заповідна територія розкинулась на Горганському та Чорногірському масивах. Найвища точка українських Карпат – гора Говерла – також розташована у межах цього природного заповідника.

Улітку та восени в Яблуниці є чим зайнятись: можна вирушити у сплав річкою Чорний Черемош, половити форель, покататись верхи на конях чи велосипеді, позбирати екологічно чистих ягід і трав, погуляти поміж вікових смерек та безкрайніми карпатськими полонинами. Відпочинок тут Ви точно запам’ятаєте на все життя! Варто тільки враховувати, що вартість оренди житла може залежати від сезону (взимку та на свята дорожче). Тож обирайте наш готель Chillax – Ви точно будете задоволені 😀

Де знаходиться

Яблуниця, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті