Якщо Ви шукаєте не надто довгий, але дуже цікавий маршрут – «Стежка Довбуша» в Яремче підійде ідеально (при цьому не варто плутати «Стежку Довбуша»  і «Скелі Довбуша», які знаходяться в районі села Бубнище Долинського району Івано-Франківської області, тому що це зовсім інша місцевість).

Початок стежки Довбуша в Яремче знаходиться порівняно недалеко від нашого гостьового будинку «Чіллакс» (близько 30 кілометрів по автотрасі). Довжина стежки – приблизно 4 кілометри, тривалість переходу – до 4 годин, висота над рівнем моря – 570-800 метрів. Маршрут промаркований.

Природний меморіальний комплекс «Стежка Довбуша» знаходиться в межах Карпатського національного природного парку і створений в місцях, пов’язаних з ім’ям ватажка карпатських опришків (розбійників – учасників народного повстанського руху) – Олекси Довбуша. Маршрут починається у заповідному урочищі «Дрібка» (розташоване в місті Яремче), неподалік від каменю Довбуша; пролягає між скелями і виходить на хребет Горган Запрутський.

По всій стежці Вам на очі будуть потрапляти тематичні скульптурні композиції майстра Дарія Грабара. Крім цих скульптур, на маршруті стоять інформаційні стенди, що докладно розповідає про Олекса Довбуша та опришків. Так що цілком можна обійтися без екскурсовода; хоча, звичайно, з професійним гідом така екскурсія по історичних місцях буде набагато цікавіше.

Стежка проходить по місцях, де в 1738-1745 роках Олекса Довбуш зі своїми опришками ховалися після набігів на місцевих феодалів і багатіїв. По ходу руху Ви побачите групу великих скель, висота деяких із них сягає 20 метрів. Це і є місцеві Скелі Довбуша (не треба плутати їх зі «Скелями Довбуша» в районі села Бубнище).

Мабуть, одним із найцікавіших місць на «Стежці Довбуша» є печери, в одній із яких, за легендою, захована скриня з награбованим золотом. За переказами, вхід у цю печеру можна побачити тільки раз на рік – у ніч на Івана Купала. Однак заволодіти скарбом Вам все одно не вдасться: скарби зачаровані, і той, хто винесе їх з печери, скам’яніє відразу ж, як тільки золото зблисне в місячному сяйві.

Комплекс «Стежка Довбуша» розташований на правобережжі річки Прут. Із оглядових майданчиків відкриваються вельми мальовничі види на каньйон Прута і на селище Ямна. Тут росте змішаний ліс, де основними породами є ялиця біла, бук лісовий, ялина, також зустрічаються граб звичайний і реліктова сосна. Ліворуч і праворуч від стежки видніються кущі малини, ожини, а в кінці маршруту поширена чорниця.

Багатий тут і тваринний світ; якщо пощастить, то Ви можете побачити: білку карпатську, лисицю, кабана, козулю, соню (ліщинову і лісову), борсука, тхора, дятла, сойку, рябчика, а також багатьох інших тварин і птахів. Хоча «Стежка Довбуша» утворює кільце, зовсім не обов’язково спускатися до стартової точки. Можна завершити свою прогулянку біля знаменитого водоспаду Пробій або сувенірного ринку в Яремче. Не варто переживати – Ви не заблукаєте, адже сотні тисяч туристів, що побували тут раніше, протоптали туди добрі стежки 😀

Де знаходиться

Яремче, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті