Високогірне старовинне село Яблуниця в українських Карпатах – одне з найпривабливіших місць для бажаючих провести свою відпустку серед первозданної природи, у заспокійливій чудовій атмосфері. Звичайно, в зимову пору Яблуниця приваблює туристів у першу чергу гірськолижними трасами, що знаходяться безпосередньо біля села, а також поблизу – на знаменитому українському гірськолижному курорті «Буковель». Про зимовий відпочинок у Карпатах ми писали в нашому блозі, радимо почитати.
Відпочинок в Яблуниці: які визначні пам'ятки можна тут побачити
Однак варто відзначити, що місцеві визначні пам’ятки роблять відпочинок тут цікавим і різноманітним у будь-яку пору року.

Карпатський національний природний парк

По суті справи, головною місцевою визначною пам’яткою є весь Карпатський національний природний парк, на території якого розташоване село Яблуниця. Загальна площа парку становить понад 50 тисяч гектарів. Тут гармонійно поєднуються унікальна природа, археологічні артефакти (вік деяких із них сягає 15 тисяч років), старовинні пам’ятки архітектури та сучасні рекреаційні комплекси.
Карпатський національний природний парк Яблуниця
На території Карпатського парку можна побачити безліч найрізноманітніших рослин, тварин і птахів, частина котрих занесена до Червоної книги; попити води з мінеральних джерел різних типів; ознайомитися з культурою, побутом, звичаями і кухнею гуцулів. Для зручності туристів розроблені близько п’ятдесяти маршрутів по заповіднику, найпопулярнішими з яких є:

 1. На гору Говерла
  Як відомо, гора Говерла – найвища гірська вершина України, її висота становить 2061 метр над рівнем моря. Тисячі українців і гостей нашої країни щорічно здійснюють сходження на цю гору. Із Говерли відкриваються прекрасні мальовничі краєвиди! А підйом на вершину по найбільш легкому «зеленому» маршруту доступний навіть дітям!
  На гору Говерла
 2. Вольєрне господарство для диких тварин і птахів – водоспад «Дівочі сльози»
  Вольєрне господарство, загальна площа якого становить понад 5 гектарів, являє собою величезні просторі вольєри, де створені всі умови, щоб мешкаючі там тварини і птахи відчували себе вільно і щасливо. Від вольєрів стежка веде до чарівного куточка карпатської природи – водоспаду під поетичною назвою Дівочі сльози. Описати красу цього місця неможливо – це треба бачити!
  водоспад «Дівочі сльози»
 3. До найстарішого дерева
  Кам’яниста стежка, що веде до найстарішого в Карпатах велетня-бука, проходить серед пралісу – переважно букового, проте тут місцями зустрічаються і дерева хвойних порід. Для тих, хто не в курсі, пояснимо: праліс – це найдавніший ліс, де ніколи не було людського втручання (типу вирубок, устрою просік тощо). Єдині винятки у цьому пралісі – можна побачити залишки траншей і окопів, тому що більше ста років тому тут відбувалися бої Першої світової війни. Протягом маршруту є кілька оглядових майданчиків, звідки відкриваються приголомшливі за своєю красою види.
  велетень-бук Карпати
 4. Стежка Довбуша
  Маршрут проходить у місцях, пов’язаних із діяльністю Олекси Довбуша – відважного ватажка карпатських опришків. Опришками у давнину називали місцевих селян, які йшли жити у важкодоступні місця, і звідти здійснювали набіги на володіння поміщиків, грабуючи та розоряючи їх. Довбуш назавжди увійшов в історію як український Робін Гуд, адже опришки під його командуванням не тільки знищували боргові розписки і грабували багатіїв, а й роздавали значну частину відібраного біднякам. Уздовж стежки Довбуша встановлено багато унікальних рукотворних кам’яних пам’яток, присвячених пам’яті опришків – перших українських партизан.
  Стежка Довбуша

Яблуницький перевал

Кожен турист, відпочиваючий в Яблуниці, звичайно ж, відвідує Яблунецький перевал, який раніше називався Татарським перевалом, адже достовірно відомо, що у XIII столітті саме тут проходили татаро-монгольські орди з підкореної Київської Русі далі – у південно-західну Європу. Зараз на цьому перевалі обладнані чудові оглядові майданчики та сувенірний ринок, де можна купити традиційні гуцульські вироби та продукти, а також місцеві лікувальні трави.
Яблуницький перевал

Полонина Перці

Полонина Перці – це своєрідний карпатський міні-Діснейленд. Обов’язково варто тут побувати, особливо, якщо Ви приїхали у Карпати на відпочинок із дітьми! Різноманітні атракціони, майстер-класи з традиційних місцевих ремесел, гуцульські пісні та танці, смачна місцева їжа не залишать нікого байдужим!
Полонина Перці

Як дізнатися про всі визначні пам’ятки поблизу Яблуниці?

Усе дуже просто! Вибирайте для проживання гостьовий будинок Chillax у Яблуниці – його власники та співробітники відмінно знають про всі місцеві визначні пам’ятки, із задоволенням розкажуть про них і порадять – де варто побувати та що подивитися у першу чергу, відповідно до Ваших інтересів і побажань.

Більш того, якщо Ви приїдете в готель «Чіллакс» без власного автомобіля, Вам організують недорого трансфер – куди тільки побажаєте!