Розвиток туристично-спортивної інфраструктури у Ворохті розпочався у 1894 році, коли тут проклали залізницю. Розквіт селища як курорту і центру деяких зимових видів спорту стався між двома світовими війнами за часів, коли тутешня місцевість відносилася до Другої Речі Посполитої.

У 1922 році у Ворохті побудували перший у Польщі професійний лижний трамплін. У тому ж році відбувся чемпіонат Польщі зі стрибків на лижах із трампліну. Виграв його Олександр Размус із результатом 22 метри. У цих змаганнях брала участь Ельжбета Зенткевич – одна з перших у світі жінок, яка виконувала стрибки з трампліну. Із результатом 12 метрів вона стала неофіційним чемпіоном змагань.

Після Другої світової війни Ворохта стала одним з головних центрів підготовки стрибунів на лижах Радянського Союзу. Ворохтянська навчально-тренувальна база зі стрибків на лижах із трампліну свого часу вважалася однією з найкращих у СРСР.

Ворохтянські трампліни реконструювали тричі: у 1955, 1973 та 1987-89 роках. Штучне покриття, встановлене під час останньої реконструкції, дало можливість стрибати і влітку. На змагання до Ворохти з’їжджалися спортсмени з усіх республік Радянського Союзу та багатьох зарубіжних країн.

Туристи приїжджали сюди не тільки заради відпочинку, але і для того, щоб подивитися на такий видовищний спорт. Сьогодні Ворохта є центром підготовки спортсменів та проведення змагань зі стрибків на лижах та лижного двоборства. Тут знаходиться комплекс трамплінів К-75 і К-90 (найвищий в Україні), а також функціонує спортивна школа з зимових видів спорту.

У 2020-21 роках була реконструйована гора приземлення і замінено штучне покриття. Комплекс трамплінів у Ворохті є одним із ключових «туристичних магнітів» місцевої громади. Багато туристів приїжджають сюди не тільки щоб подивитися як стрибають з трампліну досвідчені спортсмени, а й стрибнути самому – пролетіти в повітрі з десяток, а то і більше метрів!

Де знаходиться

Ворохта, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті