Поза всякими сумнівами, українські Карпати зачарують Вас неймовірними краєвидами, мальовничою природою та унікальними пам’ятками народної архітектури. Туристам, які приїдуть до нас на відпочинок в село Яблуниця і зупиняться у нашому гостьовому будинку «Чіллакс», радимо обов’язково відвідати місто Яремче у Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Локації – на будь-який смак і уподобання!

Наприклад, шанувальникам гастрономічного туризму приємно буде дізнатися, що неподалік від одного з найвідоміших карпатських водоспадів під назвою «Пробій» в Яремче Ви зможете відвідати ресторан-музей «Гуцульщина» (це всього лише приблизно в 30 кілометрах від нашого готелю Chillax). Даний заклад в Яремче, побудований в 1965 році за проектом відомого українського архітектора Івана Бондарчука, є автентичним представником народного гуцульського зодчества.

При будівництві цього ресторану-музею зодчі прагнули зберегти всі традиції місцевої архітектури та будівництва, тому – це зрубна дерев’яна конструкція, побудована без єдиного цвяха. Красиві різьблені візерунки прикрашають не тільки стіни, але також віконні та дверні рами, невисокі огорожі, гостроверхі башточки на дахах. Біля входу гостей зустрічають дерев’яні «господарі» – гуцул і гуцулочка у національному одязі.

Висновок напрошується сам собою: усім, хто хотів би побачити в Карпатах реальне втілення автентичних місцевих народних традицій і промислів, обов’язково сл відвідати ресторан-музей «Гуцульщина». Сама будівля нагадує гуцульську хату ХІХ століття (тільки дуже великих розмірів). При цьому інтер’єр ресторану повністю витриманий у народному стилі.

Усередині встановлена автентична піч на дровах, прикрашена косівськими кахлями з оригінальними кольоровими малюнками, а на столах – глиняний гуцульський посуд. Характерним елементом внутрішнього декору є вишиті рушники ручної роботи, вивішені на стінах. Крім того, на стінах можна побачити дерев’яний годинник філігранної роботи з механічними фігурками, шедевральні зразки ткацтва з натуральної овечої вовни та інші елементи традиційного гуцульського декору.

Цілком очевидно, що і в меню ресторану переважають страви місцевої кухні: бануш, кулеша (мамалига), затерка, грибна юшка («зупа»), гуцульський борщ із білим буряком, гуцульські голубці, книш, цвіклі, шухи, росівниця тощо. Усе це не має сенсу описувати – усе це треба пробувати! Ну до чого ж смачно!

Біля ресторану-музею є оглядовий майданчик із видом на гірську річку Прут, що протікає через Яремче. Тут можна помилуватися місцевими пейзажами, в тому числі й знаменитим водоспадом «Пробій», розташованому всього в 15 метрах від закладу. Вода з гуркотом падає з висоти 8 метрів, а кут нахилу її падіння – майже 45 градусів! Уявляєте собі видовище? Тож, якщо завітаєте до ресторану-музею «Гуцульщина» в Яремче, то точно не пошкодуєте!

Де знаходиться

Яремче, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті