Похід на гору Ягідну (висота – 1216 метрів) – ідеальний варіант для легкої прогулянки гірськими Карпатами. Велика перевага походу на цю гору – можливість здійснити його у будь-який час року. Маршрут класифікується як легкий, тобто піднятися на гору Ягідну без якихось проблем може практично будь-яка здорова людина, включаючи пенсіонерів і дітей молодшого шкільного віку.

Існує два основних маршрути такого сходження – від села Татарів і від села Микуличин. Татарів знаходиться в 10 кілометрах (по автотрасі) від нашого готелю «Чіллакс», Микуличин – у 43 кілометрах.

Перший варіант

Якщо ви стартуєте з села Татарів, то починати рух потрібно з центру (це поруч із поворотом на Ворохту). Маршрут позначений зеленими маркерами – необхідно слідувати за ними за село, аж до струмка. Далі потрібно йти вздовж струмка приблизно 2 години – і вийдете на сідловину між горами Кунікуліва та Ліснів. Після цього поверніть ліворуч і рухайтеся по хребту в північно-західному напрямку.

Так ви доберетеся до долини Ліснів, де стоїть колиба і знаходиться джерело з питною водою. Хата ця цілком підійде для повноцінного відпочинку і навіть ночівлі (дах не протікає, є піч, дві лежанки – кожна на двох осіб, стіл, лавки). А ще приблизно через кілометр шляху ви вже будете на вершині гори Ягідна.

Другий варіант

Маршрут на вершину починається в селі Микуличин. Починати похід можна від місцевої сільської ради. Стежка йде через ліс і практично не має різких підйомів. Рухайтеся в південному напрямку, вздовж річки Прут. Після того як ви подолаєте близько трьох кілометрів, дорога почне підніматися вгору, а трохи пізніше перетвориться в стежку. Йдучи по цій стежці, ви доберетеся до вершини гори Ягідна.

Загальна тривалість маршруту залишиться незмінною в будь-якому напрямку – приблизно близько 15 кілометрів. Залежно від погодних умов і фізичної підготовки туристів маршрут можна пройти за 5-7 годин, взимку – трохи довше.

Із гори Ягідної відкривається прекрасний панорамний вид на Чорногірський хребет – в ясну безхмарну погоду добре видно найвищі гори в Україні – Петрос (2020 метра) і Говерлу (2061 метра). Із південного заходу можна побачити буквально як на долоні – гори Горгани і вершину гори Хом’як (1542 метра).

Гора Ягідна (Татарів Микуличин)

Чудовий відпочинок і прекрасний настрій при поході на гору Ягідну вам гарантовані!

Де знаходиться

Микуличин, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті