Однокаскадний водоспад Дівочі сльози розташований на гірській річці Жонке, яка є лівою притокою Прута. Під’їхати близько на автомобілі до цього водоспаду не вийде – сюди потрібно йти по одному з промаркованих туристичних маршрутів, які починаються в Яремче. Від нашого готелю «Чіллакс» треба проїхати на автомобілі близько 30 кілометрів і ще кілька кілометрів пройти пішки (відстань залежить від обраного маршруту).

Залежно від своїх фізичних можливостей і наявності дітей, ви можете вибрати або маршрут більш простий і легкий, або складніший.  У будь-якому випадку, ви отримаєте величезне задоволення не тільки від перебування поблизу справжнього дива природи – водоспаду Дівочі сльози, але і від походу по хвойно-буковому лісу (якщо будете там у відповідний сезон, то по дорозі можна назбирати чимало грибів і ягід). Зазначимо, що все це знаходиться на території Національного природного парку «Карпатський».

Найпростіший спосіб дістатися до цього водоспаду з центру Яремче (від залізничного або автобусного вокзалів) є маршрут в напрямку продуктового ринку, як орієнтир слід вибрати вулицю Грушевського. Далі необхідно їхати (або йти) по цій же вулиці в напрямку вольєрного господарства. При цьому протягом усього маршруту є покажчики (синій маркований маршрут).

Поруч із вольєрним господарством знаходиться автомобільна стоянка – саме до цього місця можна дістатися на власному авто, далі за маршрутом пересуватися доведеться пішки. До речі, якщо вже будете тут, радимо відвідати і вольєрне господарство. Тут в умовах відносної свободи знаходяться павичі, фазани, орли, інші різні види птахів, а в просторих вольєрах ви можете побачити оленів, кабанів, козуль, зайців, лисиць і багатьох інших тварин.

Що стосується самого водоспаду, то він невисокий (близько 2-х метрів), але вражає своєю незвичайною красою. Існує кілька старовинних легенд, що оповідають про те звідки взялася така незвичайна назва – «Дівочі сльози». Згідно з однією легендою, водоспад утворився зі сліз молодої дівчини, яка втратила свого коханого. А згідно з іншою легендою – зла відьма зачарувала прекрасну дівчину, й її сльози не висохнуть до тих пір, поки не знайдеться відважний молодий чоловік, який битиметься з відьмою.

Легенди – легендами, але цей водоспад – дійсно дивовижне по своїй красі місце, де тонкі потоки найчистішої прозорої води поєднуються з химерними нитками зелених водоростей, що дійсно нагадує струмки дівочих сліз. Побувайте тут, і хто знає, можливо вам вдасться побачити силует злої відьми, що відбивається у воді, або ж образ чарівної дівчини, яка вже сотні років ллє свої сльози!

Де знаходиться

Яремче, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті