Якщо ви вирішили відпочити у Карпатах і для проживання тут оберете наш гостьовий будинок «Чіллакс» у селі Яблуниця, то це буде правильний вибір! Адже тутечки є всі умови для повноцінного та комфортного відпочинку. До того ж, наше село Яблуниця розташоване на території Карпатського національного природного парку – тут можна побачити багато унікальних природних та історичних пам’яток, різноманітну флору та фауну.

Загальна площа Карпатського природного парку складає понад 50 тисяч гектарів. Туристам пропонується близько 50 промаркованих маршрутів, де є багато локацій, що дозволяють провести дозвілля з великою користю для душі та тіла. Значну частину паркової території займають гірські масиви Чорногора та Горгани. Є тут і невеликі височини, і гори-«двотисячники», у тому числі найвища вершина в Україні – Говерла (2061 метр).

Маршрути на ці гірські вершини – різного ступеня складності: багато з них доступні навіть зовсім непідготовленим туристам і дітям, а сходження деякими маршрутами під силу лише досвідченим альпіністам. Бажаючі випробувати гострі відчуття можуть також вирушити у сплав на байдарках найвищою гірською річкою України – Прут. А ще варто побувати на високогірних озерах та водоспадах – кожен такий природний об’єкт унікальний та чудовий по-своєму.

Природний парк «Карпатський» славиться своєю рослинністю. Тільки уявіть собі: на його території зростає 1260 видів рослин, із них 80 видів занесено до Червоної книги України! Що стосується фауни, то тут мешкають 56 видів ссавців, 10 видів земноводних, 7 видів плазунів, 114 видів птахів, 11 видів риб. При цьому 44 види з них занесено до Червоної книги України!

Крім того, тут є безліч археологічних артефактів та етнографічних пам’яток. Також можна ознайомитися з традиціями, культурою, побутом та кухнею гуцулів. Вгамувати спрагу тут можна не тільки з найчистіших гірських витоків, а й із мінеральних джерел різних типів. Походи територією Карпатського національного природного парку напевно залишаться у вас у пам’яті на все життя!

Де знаходиться

Яремче, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті