Гора Хом’як (висота – 1542 метри), розташована в Івано-Франківській області, відноситься до гірського масиву Горгани і є однією з найвідоміших гір українських Карпат.  Від нашого готелю «Чіллакс» відстань до цієї гори – трохи більше 9 кілометрів. Свою назву гора Хом’як отримала через схожість обрисів хребта зі спинкою однойменного гризуна. Вона складається з пісковиків, а її схили поділяються притоками річки Прут. Вершина гори вкрита камінням, середня частина – гірськими долинами і криволіссям, а нижня частина – хвойним і змішаним лісом.

Внизу біля гори потрібно бути уважним: незважаючи на відносно невелику висоту, територія біля гори вважається лавинонебезпечною ділянкою. Всього налічується п’ять маршрутів на цю гору. Залежно від обраного маршруту і швидкості підйому/спуску, час проходження може скласти від 4 до 6 годин. Найлегшим, і, відповідно, найбільш популярним є маршрут, який починається вздовж траси Татарів – Буковель.

Взагалі, всі маршрути класифікуються як легкі, і тому доступні практично всім здоровим людям будь-якого віку, починаючи від діточок – школярів і до пенсіонерів. На всіх маршрутах присутні мітки, тому заблукати або відхилитися від наміченого курсу можна тільки при дуже великій неуважності.

Сходження на гору Хом’як в основному-це некваплива прогулянка по лісовому серпантину. Лісову стежку зрідка перериватимуть гірські струмочки і камені, сильно порослі мохом. А ось останні приблизно 1/5 шляху – найважчі. Зміна висоти стає більш різкою, і тому доводиться буквально «дертися» до гірської вершини по вузькій кам’янистій стежці, що проходить між заростей ялівцю.

Біля підніжжя гори знаходиться полонина Хом’яків – високогірне пасовище. Тут розташовано кілька колиб (хат), в яких влітку проживають пастухи – у них можна купити свіжу бринзу і вурду (варений сир із сироватки і овечого молока). Крім того, на полонині можна побачити такі красиві рослини як едельвейси, фіалки, маки і крокуси (звичайно, особливо красиво тут в пору їх цвітіння).

На самій вершині гори Хом’як височіє статуя Діви Марії. Звідти відкривається неймовірно красивий вид на Чорногірський хребет Карпат – найвищий гірський масив України. Так що, якщо вдасться вибрати вільний день – підніміться на гору Хом’як, воно того варте!

Де знаходиться

Поляниця, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті