Женецький водоспад (який також називають Женецький Гук) розташований на території Карпатського національного природного парку, на річці Женець (яка є лівою притокою Прута) – це на гірському масиві Горгани, між масивами хребтів Хом’яка-Синяка і Явірника, неподалік від сіл Татарів і Микуличин (Надвірнянський район, Івано-Франківська область).

Варто відзначити, що цей однокаскадний водоспад утворився в Женецькій ущелині порівняно недавно – в середині минулого сторіччя, причиною його появи була сильна повінь на річці Женець. Розташований він на висоті приблизно 900 метрів над рівнем моря. Вода падає з висоти 15 метрів. Назву Гук дали водоспаду місцеві жителі через сильний шум і гул від падаючої води.

Особливо оригінально Женецький водоспад виглядає взимку, коли він частково замерзає, а скелі покриваються блискучим льодом, під яким усе ще тече вода. На сонці лід виглядає немов справжній кришталь.  Неповторний чарівний вид має цей водоспад також під час танення снігів і після сильних дощів, коли вода, крім основного потоку, найтоншими нитками скочується зі скелі, утворюючи поруч ще кілька міні-водоспадів. Але і в будь-який інший сезон, і в будь-яку погоду Женецький Гук виглядає приголомшливо красиво – це дійсно справжнє диво природи!

Навколо водоспаду облаштовано кілька оглядових майданчиків, де можна з комфортом відпочити і перекусити: в різних місцях є чимало дерев’яних столів і лавок.  Через потік перекинуті невеликі, але досить надійні містки, з яких відкривається ідеальна панорама для фото – і відеозйомки. А ще біля Гука знаходиться сувенірний ринок. Крім різноманітних сувенірів, тут пропонується глінтвейн із місцевих вин, карпатський чай із гірським медом або кава з різними приправами і, звичайно ж, різні гуцульські страви.

До Женецького водоспаду можна дістатися кількома способами. Від нашого готелю «Чіллакс» до Женецького Гука – близько 20 кілометрів. Частину з цього шляху можна проїхати на автомобілі (до села Татарів і далі по трасі на північний захід), а решту шляху – пройти пішки. Відвідування Женецького водоспаду напевно запам’ятається вам на багато років!

Де знаходиться

Татарів, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті