Гірськолижний спорт останнім часом став новим трендом. А де кататися взимку на лижах у горах – для більшості українців питання давно вирішене: звичайно ж, в українських Карпатах. Хто грошей не економить, ті віддають перевагу знаменитому гірськолижному курорту Буковель; більш економні наші співвітчизники у більшості випадків вибирають місця неподалік від нього, наприклад, у нашому селі Яблуниця – тут теж є все необхідне для занять гірськолижним спортом; при цьому проживання в готелі «Чіллакс», харчування і весь сервіс обходиться істотно дешевше, та й обстановка тут набагато спокійніше, ніж у Буковелі.

Чи варто новачкові купувати гірськолижне спорядження для відпочинку взимку в Карпатах?

аренда горнолыжного снаряжения Чиллакс

Практично кожен початкуючий лижник мимоволі задається питанням: може, варто не купувати нове гірськолижне спорядження в магазині, а брати його в оренду в пунктах прокату, розташованих неподалік від підйомників? Так, при бажанні все необхідне – від лиж до захисних окулярів і рукавичок можна взяти напрокат тут на місці, неподалік від нашого готелю Chillax. Якщо ж вже вирішили для себе, що будете займатися гірськолижним спортом серйозно, то варто купити гірськолижне спорядження заздалегідь, збираючись на зимовий відпочинок у Карпати.

Як вибрати гірські лижі для початкуючого лижника?

Как выбрать горные лыжи для начинающего лыжника

Головний елемент гірськолижного спорядження – це, звичайно ж, гірські лижі. Правильний вибір гірських лиж є запорукою підвищення рівня майстерності та комфортного катання.  Лижі повинні відповідати характеристиці траси, рівню майстерності лижника, а також його зросту та вазі – тільки при таких умовах катання на лижах у горах буде комфортним і повністю безпечним. Якщо порівнювати моделі гірських лиж для досвідчених спортсменів і початківців, можна побачити істотні відмінності, котрі впливають на стиль катання, комфортність і безпеку спусків.

Тому, поки спортсмен не придбає достатнього досвіду катання, вибирати професійне спорядження йому не рекомендується. Виробники лиж спеціально для новачків розробляють моделі, які легше і м’якше, що дозволяє недосвідченим лижникам досить швидко освоїти ази катання в горах. Тому консультанти в магазині (або менеджери в пункті прокату) обов’язково порекомендують початківцю саме такі моделі гірськолижних лиж.

Які лижі вибрати новачкові: м’які або жорсткі?

КАКИЕ ЛЫЖИ ВЫБРАТЬ НОВИЧКУ

При виборі гірськолижних лиж особливу увагу слід звернути увагу на їх жорсткість. Однозначно: новачкам потрібно вибирати більш м’які лижі. М’які лижі набагато краще гнуться під тяжкістю ваги спортсмена під час катання – це дозволяє максимально відчути лижі цілком, і при цьому забезпечується хороша стійкість. Ще одна перевага таких лиж для початківців – легкість катання, адже ноги довго не втомлюються. Однак, якщо у початкуючого лижника підвищена маса тіла, необхідно вибирати лижі більш жорсткі.

Підбір гірських лиж для новачка з урахуванням його росту та ваги

Подбор горных лыж для новичка с учетом его роста и веса

В основному довжина лиж підбирається з урахуванням стилю катання, а також параметрів гірськолижного схилу, але це стосується тільки професійних лижників. Новачкам слід спочатку набратися досвіду, освоїти базові навички і вивчити різні стилі катання, вибрати для себе найбільш оптимальний спосіб катання, і тільки тоді остаточно визначитися з довжиною лиж.

Початкуючим лижникам при виборі лиж спочатку необхідно враховувати свою вагу і ріст. При цьому варто враховувати наступні рекомендації:

 • новачкам середньої статури, слабо фізично підготовленим і не маючим початкових навичок катання, для визначення довжини лиж необхідно відняти від свого росту 20 сантиметрів;
 • лижник-новачок спортивної статури, фізично міцний і орієнтований на високі спортивні досягнення, може взяти лижі на 10 сантиметрів нижче свого росту;
 • повністю впевнені в своїх силах, а також любителі екстриму можуть сміливо купувати лижі, довжина котрих дорівнює їх росту;
 • людям із надмірною вагою бажано кататися на лижах, довжина яких на 5 сантиметрів більше їх росту.

Дотримуйтесь цих простих порад, щоб підібрати лижі ідеальної довжини ⚠

Також радимо жінкам, які ніколи ще не спускалися з гірських вершин, вибирати жіночі гірські лижі, які дещо м’якше і легше, ніж аналогічні моделі унісекс. Гірські лижі для жінок виготовляються з урахуванням особливостей жіночої анатомії та більш низьких фізичних можливостей у порівнянні з більшістю чоловіків.

Як визначити довжину гірських лиж для дітей?

Как определить длину горных лыж для детей

Початківцями лижниками можуть бути не тільки дорослі, а й діти, для яких вага є головним визначальним критерієм при виборі гірськолижного спорядження. Тут слід керуватися наступними критеріями:

 • якщо вага дитини менше 20 кілограм, потрібно купувати модель довжиною 80 сантиметрів;
 • якщо вага коливається від 20 до 30 кілограм, варто купувати лижі довжиною 90 сантиметрів;
 • якщо вага лижника в середньому 30-40 кілограм, підійде модель довжиною 100 сантиметрів;
 • якщо дитина важить більше 40 кілограм, вибирайте лижі так, щоб вони у вертикальному положенні доходили до носа або підборіддя.

Не забувайте про засоби захисту для малюка! Тут економити не варто, адже мова йде про безпеку Вашої дитини ⚠

Топ-5 порад початкуючим лижникам

 1. Якщо Ви купуєте лижне спорядження вперше, не орієнтуйтеся на його вартість: висока ціна не означає, що ця модель ідеально Вам підійде. В основному дорогі моделі призначені для професіоналів і любителів екстремального спорту, а новачкам варто вибирати порівняно недорогі вироби, котрі забезпечують більш високу стійкість і безпечні спуски, знижують навантаження при катанні.
 2. Не женіться за модою та брендом компанії, тому що в такому випадку Ви заплатите додаткові гроші за бренд, але це зовсім не означає, що такі гірські лижі будуть краще за якістю, ніж аналогічні вироби менш відомої компанії, котрі можна купити за більш доступною ціною.
 3. Не забудьте на додаток до лиж придбати додаткове спорядження та аксесуари, які допоможуть і полегшать процес катання. Вам знадобляться: сумка для перенесення інвентарю, зручні палиці, кріплення, лижне мастило, а також гірськолижний костюм, черевики, шолом, маска та рукавички.
 4. Коли Ви прийдете в магазин або пункт прокату, не соромтеся запитати поради фахівця в цій галузі – він допоможе Вам підібрати найбільш оптимальний варіант.
 5. Для перших спусків вибирайте більш прості траси і намагайтеся кататися в той час, коли там менше інших лижників. Ідеальне рішення – це приїхати на зимовий відпочинок у Карпати і зупинитися в нашому гостьовому будинку «Чіллакс», поблизу від якого є відмінні траси для лижників-початківців і пункти прокату гірськолижного спорядження, а також працюють досвідчені інструктори, котрі буквально за кілька годин навчать правильно та безпечно кататися на лижах в горах 🙂