Порівняно нещодавно у селі Поляниця поряд із гірськолижним курортом Буковель (відразу за Озером Молодості) з’явилася чергова туристична локація – етнографічний комплекс просто неба «Гуцул Ленд». Цей етнопарк – наче машина часу. Потрапивши на його територію, Ви зможете на власні очі побачити, якою була Гуцульщина 100-150 років тому, а також познайомитися з особливостями життя та побуту місцевого населення, яке жило в ті часи.

Найбільший інтерес у відвідувачів викликають зони:

  • гуцульська гражда (комплекс із хати та господарських будівель, що утворюють замкнутий дворик);
  • будинок гончара;
  • будинок мольфара;
  • ткацький будинок;
  • мисливський будинок;
  • будинок вівчара.

Усе це не новобуд, а автентичні дерев’яні споруди, побудовані в кінці XIX – на початку XX століття. Усіх їх було дбайливо розібрано, перевезено з різних куточків Гуцульщини та знову зібрано тут, на території етнопарку. Внутрішнє їхнє оздоблення теж відтворено з максимальною точністю, з дотриманням усіх старовинних технологій. Усередині кожної з цих будівель – автентичні меблі, предмети побуту та засоби виробництва.

На відміну від звичайних музеїв, де, як правило, навіть торкатися експонатів забороняється, в етнопарку «Гуцул Ленд» гостям пропонується повний інтерактив: можна зайти в будинок і посидіти на лавці, милуючись запаленим вогнем у печі; помолоти на жорнах борошно з пшениці; спробувати зробити будь-який виріб на гончарному колі; поткати полотно на ткацькому верстаті; пограти на цимбалах та навіть взяти безпосередню участь у театралізованому обряді гуцульського весілля.

А ще тут є контактний зоопарк, де у природних умовах живуть козулі, муфлони, кози, вівці різних порід, фазани, павичі, декоративні курки, а також інші тварини та птахи. Більшість із них вже настільки звикли до відвідувачів, що зовсім не бояться людей. Більше того, самі підходять до туристів, випрошуючи у них їжу. Якщо захочете з кимось із них сфотографуватися, то вони із задоволенням попозують перед камерою разом з Вами!

До речі, тут є кілька оригінальних і неповторних фотозон, де можна зробити унікальні знімки для розміщення на Ваших сторінках у соціальних мережах. Також радимо відвідати галерею «Скриня», де є багато експонатів, що розповідають про побут, звичаї та традиції місцевого населення – гуцулів, лемків та бойків. Якщо буде таке бажання, то в галереї можна купити твори мистецтва українських художників, які сподобалися.

Крім цього, у «Гуцул Ленд» є Клуб карпатського кіно. Тут відвідувачі етнопарку можуть подивитися найкращі фільми, зняті у Карпатах. При цьому глядачі сідають на пеньки та колоди, вистелені овечими шкурами, а екраном служить побілена стіна хати. Звичайно, є на території етнографічного комплексу і місце, де можна перекусити – корчма «Бабин Бограч». У цьому закладі – практично все відтворено так, як було за старих часів, а в меню – традиційні гуцульські страви та напої.

Здійсніть подорож у часі – завітайте до етнопарку «Гуцул Ленд»!

Де знаходиться

Поляниця, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті