Мальовнича полога гора Синячка (1400 метрів) відноситься до гірського масиву Горгани. Гора ця виглядає як типова горганська, тобто тут в основному кам’яні розсипи, порослі лишайником; ростуть також дерева і чагарники. Сходження на гору – оптимальний варіант для тих, хто хоче зробити нескладний одноденний похід. Маршрут цей класифікується як легкий (тобто доступний практично всім здоровим людям), протяжність – 21 кілометр, час проходження – приблизно 8 годин.

Найзручніше починати сходження на гору Синячка з присілка Дора (входить до складу Яремче), який знаходиться у 35 кілометрах від нашого готелю «Чіллакс». Якщо Ви будете підніматися по цьому маршруту, то Вашому погляду постане досить нетипове для українських Карпат видовище -нафтовидобувні вишки (на прилеглій території нафтового родовища – більше трьохсот діючих свердловин) і труби, доступ до яких відкритий для всіх бажаючих (тут відсутні будь-які огорожі). Завдяки цьому кожен турист може на власні очі побачити процес видобутку «чорного золота» з надр карпатської землі.

Крім того, при сходженні на Синячку Ви можете побачити гору Пірс Дор (вона ж – Білий Камінь, висотою 961 метр), що складається з величезних 30-метрових скель ямненського пісковика – вони приваблюють чимале число альпіністів, які прагнуть їх підкорити. Якщо будете на Синячці в сезон дозрівання ягід, то напевно затримаєтеся тут надовго, бо їх можна назбирати і наїстися досхочу (особливо багато малини і чорниці).

Чим вище Ви будете підніматися, тим більш чудові види на навколишні гірські хребти будуть відкриватися Вашому погляду. Піднявшись на саму вершину Синячки, можна побачити прекрасну панораму південно-східних Горган, зокрема, гори Довбушанку, Хом’як, Синяк, Малий Горган, Ведмежик і Ігровець, а вдалині – Говерлу і Сивулю.

Завершити похід можна біля Яремче і провести залишок дня поруч із одним із знаменитих місцевих водоспадів «Пробій» або «Дівочі сльози». У будь-якому випадку, такий похід у гори і такий відпочинок запам’ятаються надовго!

Де знаходиться

Яремче, Івано-Франківська обл.

Розташування на карті